Практика проктолога дозволяє говорити про те, що проходження геморою у жінок має специфічні особливості. Прийшовши на прийом деякі пацієнтки жаліються на те, що захворювання в них загострюється перед менструацією або під час неї. З'являється дискомфорт, відчуття розпирання, біль в задньому проході, при дефекації виділяється кров.
І це цілком зрозуміло, адже під час менструації посилюється приплив крові до тазових органів, гемороїдальні вузли переповнюється кров'ю, що призводить до загострення захворювання.
Таким чином, протягом 2-3 днів до менструації слід виключати з раціону гостру та солону їжу, а під час менструації при позиві на дефекацію за 15-20 хвилин до відвідування туалету ввести в задній прохід ректальну свічку, можна з красавкою (беладонною). Вона знімає спазм сфінктера прямої кишки.
Часто геморой виникає під час вагітності, особливо в другій її половині. Збільшена матка перешкоджає спорожненню кишечника і жінку починають турбувати запори. Оскільки калові маси, які переповнюють пряму кишку, давлять на її кровоносні судини, відтік крові з них затрудняється, вона застоюється, судини при цьому розширюються.
Матка здавлює також кровоносні судини в області малого тазу, внаслідок чого відтік венозної крові ще більше затримується, в результаті утворюються гемороїдальні вузли.
Виникає чи загострюється геморой нерідко після пологів, так як велике фізичне навантаження під час потужування викликає порушення кровообігу в судинах малого тазу.
Для запобігання розвитку геморою, вагітній потрібно слідкувати за роботою кишечника, не допускати запорів. А для цього
треба більше їсти сирих овочів, кисломолочних продуктів. А от гострі блюда, спеції і приправи повністю виключити із раціону. Якщо дозволить лікар жіночої консультації, то можна ставити клізму чи приймати послаблююче.
Корисно щоденно робити гімнастику для укріплення сфінктера прямої кишки: 2-3 раза в день, лежачи чи сидячи на кріслі, на протязі 2-3 хвилин періодично на 3-4 секунди напружувати м'язи заднього проходу і на 5-6 секунд їх розслабляти.
Таку гімнастику я рекомендую робити і дівчатам для профілактики геморою. З юних років треба привчити себе кожен раз після спорожнення обмивати область заднього проходу прохолодною водою з милом, а потім насухо витиратись.
Багатьох жінок хвилює питання чи не перероджується геморой в рак? З відповідальністю можу сказати – ні, не перероджується! Однак признаки, характерні для геморою, можуть бути зі схожими симптомами, наприклад виразкового коліту, поліпи прямої кишки, захворюваня внутрішніх статевих органів - ендометріозу і навіть раку. Ось чому при появі відчуття розпирання в задньому проході, виділення крові чи слизу при дефекації треба негайно звернутися до проктолога.
Якщо виникли запитання - зателефонуйте для консультації за номером
+38097 83 87 681 або ж залишіть заявку на
нашому сайті і ми Вам перетелефонуємо!